Nowa wersja forum już działa! Przez najbliższe dni będziemy je sukcesywnie poprawiać/usprawniać. Wszelkie uwagi i propozycje możecie zgłaszać tutaj:
http://forum.skijumping.pl/index.php/topic,4506.msg755026.html#new

Ankieta

Najlepszy trener XXI wieku (poza Kojonkoskim)

poloniusz Tajner
3 (7.1%)
omi Nikunen
11 (26.2%)
lexander Pointner
11 (26.2%)
einhard Hess
4 (9.5%)
annu Lepistoe
10 (23.8%)
olfgang Steiert
3 (7.1%)
eter Rohwein
0 (0%)

Głosów w sumie: 145

Autor Wątek: Najlepszy trener XXI wieku  (Przeczytany 8785 razy)

Zof

• Ekspert
Najlepszy trener XXI wieku
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2006, 22:29:23 »
Ada, mam takie samo zdanie :-D
"A victory tastes amazing only if it is the result of hard work."

Ada_mm

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 13, 2006, 22:33:32 »
ciesze sie ze sie ktos ze mna zgadza...  :wink:

Justyna

• Ekspert
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 13, 2006, 22:44:38 »
Sympatyczny to on jest, ale ja podobnie jak niektorzy patrzec na Kuttina nie mogą tak ja na niego. Zraził mnie do siebie tymi ciagłymi gadkami że wszystko jest ok  :roll:
Kochamy ADAMA MAŁYSZA

Ada_mm

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2006, 09:15:35 »
no moze naprawde zawsze jest wszystko ok ale pozniej w konkursie tego nei widac...

witam

• Nowy użytkownik
  • *
Kojonkoski - NIE najlepszy trener????
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2006, 15:54:34 »
Ada napisała, że Mika Kojonkoski nie jest najlepszym trenerem, bo Schoedler zrobił z Ammanna dwukrotnego mistrza olimpijskiego, Tajner z Małysza jeszcze większą gwiazdę, Nikunen poprowadził do zwycięstw Ahonena, Bajc Jandę, a Pointner przygotował Austriaków do medali olimpijskich.
Wszystko to prawda... ale ilu Czechów jest w czołówce, ilu Szwajcarów jest w czołówce, ilu Polaków jest w czołówce, a ilu Norwegów jest w czołówce!!! Różnica jest! A co się tyczy Nikunena i Pointnera - dostali w swoje ręce mimo wszystko drużyny górujące w skokach narciarskich. Z tych drużyn dużo łatwiej jest zrobić gwiazdy niż z ekipy norweskiej w 2002 r. Przecież Norwegowie skakali beznadziejnie, a Kojonkoski za jednym zamachem znalazł czterech wspaniałych skoczków i obudził byłego mistrza świata - Ingebrigtsena. Mika Kojonkoski jest trenerem zupełnie innej klasy.
Kun katsot minua...
Ja oot niin kaukana...
Matija

Stara

• Ekspert
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2006, 16:10:46 »
Zgadzam się z witam. A co do Austriaków i Finów to przecież wcześniej trenował ich też Kojonkoski... :roll:

andula_

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 14, 2006, 17:16:45 »
Hmm... Dla mnie najlepszy jest Mika (żadna nowość :D). Na drugim miejscu postawiłabym chyba Alexa Pointnera :) a na trzecim Tommiego Nikunena :) Jakąś słabość mam do Finów :D
"Your love is beautiful" :)

Ada_mm

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 14, 2006, 17:36:02 »
to skoro Finowie sa tacy swietni a Kojonkoski ich jeszcze wczesniej prowadzil to czemu jak byl ich trenerem zaden nie zdobyl KK? moze taki super nie jest...  :roll:

andula_

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 14, 2006, 18:21:09 »
Cytat: Ada_mm
to skoro Finowie sa tacy swietni a Kojonkoski ich jeszcze wczesniej prowadzil to czemu jak byl ich trenerem zaden nie zdobyl KK? moze taki super nie jest...  :roll:

Trener to jeszcze nie wszystko. Wokół trenera kręci się jeszcze mnóstwo innych osób  :? I nie zawsze ma się możliwości do pokazania, co się naprawdę potrafi... Takie jest moje zdanie ;)

Stara

• Ekspert
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 14, 2006, 18:30:41 »
Dokładnie trener to nie wszystko :roll: najwięcej zależy od zawodników, jakie mają podejście do treningów itd

Ada_mm

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2006, 18:40:18 »
no ale jak kadre przejal Nikunnen to jakos sie udalo Ahonenowi wygral KK...

witam

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 14, 2006, 22:00:41 »
Może po prostu nadszedł wtedy akurat "czas Ahonena". A Hautamaeki na przykład to ewidentnie wychowanek Kojonkoskiego, za Kojonkoskiego całkiem dobrze skakał Lindstroem, pojawił się również Jussilainen. Wraz z przyjściem Nikunena w 2002 r., to z tego, co pamiętam, Hautamaeki sporo czasu miał problemy z dostawaniem się do "30", Lindstroem miał tylko chwilowe przebłyski (pod koniec sezonu), a Jussilainen odpadł na dłużej. Dopiero później Tomi opanował sytuację, ale wciąż liderują ci sami. Niby pojawił się Happonen, Olli, Ikkonen, ale oby nie skończyli tak, jak Lappi.
Mówiąc krótko, na szczycie w Finlandii pozostali po prostu dwaj zawodnicy wielce utalentowani: Ahonen i Hautamaeki. Co do reszty, na razie nie ma co oceniać.
Nie ukrywam, że Nikunen to świetny trener... ale Kojonkoski nie ma sobie równych. To, co zrobił z Norwegami, było niesamowite i nie ma co do tego wątpliwości.
Kun katsot minua...
Ja oot niin kaukana...
Matija

andula_

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 19, 2006, 17:22:44 »
Ja (mimo wszystko) będę się nadal upierać, że najlepszym trenerem jest Mika. Popatrzmy na to, co działo się tylko w tym sezonie. Lars Bystoel zdobył złoty (i brązowy!), a Roar Ljoekelsoey brązowy medal na igrzyskach w Turynie. Kto ich do tych sukcesów doprowadził, jak nie Mika? Przecież obaj chcieli rezygnować ze skoków, ale Mika obudził w nich drzemiące talenty. Nie wiem, czy jakby inny trener przejął kadrę norweską w 2002 roku, Lars i Roar osiągneliby takie sukcesy. Szczerze w to wątpię. A przecież cała drużyna norweska może poszczycić się innymi sukcesami. Przypomnę jeszcze o sukcesie Sigurda Pettersena w Turnieju Czterech Skoczni w 2004 roku :)

Ada_mm

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 19, 2006, 17:44:46 »
tak, tak i o wielu, wielu inny sukcesach Norow ale moim zdaniem albo dla mnie on nie jest najlepszy...  :wink:

witam

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 20, 2006, 21:45:34 »
Masz bardzo mocny argument: nie bo nie :P
Kun katsot minua...
Ja oot niin kaukana...
Matija