Nowa wersja forum już działa! Przez najbliższe dni będziemy je sukcesywnie poprawiać/usprawniać. Wszelkie uwagi i propozycje możecie zgłaszać tutaj:
http://forum.skijumping.pl/index.php/topic,4506.msg755026.html#new

Ankieta

Najlepszy trener XXI wieku (poza Kojonkoskim)

poloniusz Tajner
3 (7.1%)
omi Nikunen
11 (26.2%)
lexander Pointner
11 (26.2%)
einhard Hess
4 (9.5%)
annu Lepistoe
10 (23.8%)
olfgang Steiert
3 (7.1%)
eter Rohwein
0 (0%)

Głosów w sumie: 145

Autor Wątek: Najlepszy trener XXI wieku  (Przeczytany 9095 razy)

Bimba

• Gość
Najlepszy trener XXI wieku
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 30, 2007, 17:59:23 »
Wszyscy wychwalają w niebo glosy Mike i jego talenty trenerskie :) ale weźmy pod uwagę fakt, ze Mika i owszem wyciągnął z dołka drużynę Norwegii ale nie udało mu sie utrzymać dobrej formy zawodników przez dłuższy czas... spójrzmy prawdzie w oczy... w tym sezonie jedynie Anders był tak naprawdę w dobrej formie... a reszta gdzies ją potraciła.... Alex od 4 lat trenuje AUTow i Morgi, Kofi, Koch nie wypadli poniżej 15... wiec ma talent... fakt doświadczenia może ma mniej niż Mika czy Hannu ale latek tez ma mniej... ;)

wiem wiem... ja jestm baaaardzo subiektywna :D

a i żeby było jasne ;) Mika i Hannu sa bardzo dobrymi trenerami :)

Farelka ma rację, że sam talent nie wystarczy... popatrzmy na Niemców... przecież Shmitt nie stracił nagle talentu... :roll:

trudno wybrać jednego najlepszego...(hmm)

Alex wygrywa bo jest z Austrii :P i z paru innych powodów... ;)

farafanelka

• Gość
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 31, 2007, 21:22:55 »
Tez mi sie wydaje, ze nie mozna jednoznacznie wybrac najlepszego trenera(hmm) Za to najgorszego moge okreslic bez wahania-Heinz Kuttin(ogien)(diablo)(rozwal) Ale nie jestem do konca obiektywna, bo jestem do niego strasznie uprzedzona(jezyk) He he:D Moze dla juniorow jest nizly, moze kiedys, jak zdobedzie doswiadczenie, bedzie dobrym szkoleniowcem(hmm) Ale od naszego Adaska prosze go trzynac z daleka(niewolno) Sio!(haha)
A wracajac do najlepszego trenera-podium bezsprzecznie dla Hannu, Miki i Alexa(krol)(krol)(krol) (haha)(ichtroje)

marrta

• Użytkownik
  • **
    • http://www.gregor-world.blog.onet.pl
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 12, 2007, 18:45:06 »
Zgadzam się w 200%. Ja też nie znoszę kuttina-putina ;)

Jarek

• Ekspert
Odp: Najlepszy trener XXI wieku
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 13, 2014, 19:03:42 »
Całkiem fajny temat :D Szkoda, że nikt go wcześniej nie odkopał

A więc moim zdaniem:
Łukasz Kruczek - umiał poskładać drużynę, zawodnicy zaczeli dużo lepiej skakać niż kiedyś.
Alexander Pointer - zbudował z praktycznie niczego, kadrę która jest obecnie jedną z najważniejszych w skokach.
Goran Janus - podobnie jak Pointer

borsuk91

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 13, 2014, 19:46:47 »
Moim zdaniem:
Lepistoe - wystarczy popatrzeć jakich skoczków miał okazję trenować. Praktycznie wszyscy najlepsi skoczkowie byli kiedyś trenowani przez Lepistoe. Ponadto, kiedyś najlepszy skoczek narciarski w historii określił go najlepszym trenerem na świecie.

Pointner - 10 lat prowadzenia takiej potęgi jak Austria mówi samo za siebie. Postać dość kontrowersyjna, ale trener znakomity. Moim zdaniem wciąż powinien trenować Austriaków, ale tutaj zadecydowały chyba fochy Gregora...

Jarek

• Ekspert
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 13, 2014, 20:23:22 »
Tak, to prawda. Hannu jest naprawdę wybitny. Wiele kadr ratował w momecie, gdy było już naprawdę źle i jego sposoby po pewnym czasie(nawet jeśli już nie prowadził danej kadry) dawały efekt. Tak było z Austrią czy chociażby Polską.

Arkona

• Ekspert
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 17, 2014, 21:27:28 »

Pointner - 10 lat prowadzenia takiej potęgi jak Austria mówi samo za siebie. Postać dość kontrowersyjna, ale trener znakomity.

i z tym się zgadzam.
A ze swojej strony typuję jednak Mikę Kojonkoskiego, bo opanować silne charaktery i z indywidualistów stworzyć zgrany i odnoszący sukcesy zespół to tez sztuka.
"Jestem gladiatorem powietrza, a moje narty to miecze."

borsuk91

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 17, 2014, 22:06:17 »
Pełna zgoda co do Miki. Obecną drużynę Norwegów zbudował niemal od zera. Tacy skoczkowie jak Pettersen, Ljokelsoey, Romoren, Ingebrigtsen praktycznie z dnia na dzień stali się innymi skoczkami i byli w stanie wygrywać konkursy. Przed erą Miki raczej wyglądało to bardzo źle.

Arkona

• Ekspert
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 17, 2014, 22:20:20 »
ach, przypominasz stare dobre czasy :)
"Jestem gladiatorem powietrza, a moje narty to miecze."

borsuk91

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 17, 2014, 22:30:32 »
No, fajne czasy :) Człowiek był młodszy, a skoki były łatwiejsze w odbiorze, kto skakał najdalej i najładniej - wygrywał. Bez niepotrzebnych komplikacji.