Nowa wersja forum już działa! Przez najbliższe dni będziemy je sukcesywnie poprawiać/usprawniać. Wszelkie uwagi i propozycje możecie zgłaszać tutaj:
http://forum.skijumping.pl/index.php/topic,4506.msg755026.html#new

Autor Wątek: Nowe kadry??  (Przeczytany 7776 razy)

Morro

• Użytkownik
  • **
Nowe kadry??
« dnia: Kwiecień 09, 2007, 21:26:21 »
Kilka sezonów temu w różnych zawodach międzynarodowych startowali Gruzin Tsakadze, Kirgiz Dmitrij Chvykov, Duńczyk Andreas Nygaard, Brytyjczyk Glynn Pedersen i Holendrzy - Kreuzer, Mayr, Nikkel, van Baarle i de Groot. Kilkanaście lat temu startowała kadra Hiszpanii. Przed sezonem 2006/07 nikt nie przypuszczał, że w skokach pojawi się nowa "drużyna". Jednoosobowa reprezentacja Turcji zdobyła punkty w FIS Cup. Włąściwie nie powinienem pisać "reprezentacja", ale tak ładniej brzmi :) Jak myślicie - czy w tym sezonie możemy spodziewać się skoczków z krajów egzotycznych?? W Chorwacji szkolą młodych skoczków, ale wątpię, czy mają już odpowiedni wiek do startów. Mam nadzieję, że powróci Gruzja, chociaż tylko Kakhaber Tsakadze wie, jak tam ze skokami w tym kraju (podobno też trenują).

finchmeister

• Nowy użytkownik
  • *
Nowe kadry??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2007, 00:03:25 »
Ciekawie by było, gdyby skakali tacy Hiszpanie lub Turcy - miłe "urozmaicenie" że tak powiem, a jak wyglądałyby ich skoki - no nie wiadomo :)

Veyron

• Nowy użytkownik
  • *
    • http://www.veyron.photoblog.pl
Nowe kadry??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2007, 10:09:46 »
Ja myśle że z każdym rokiem "egzotycznych" skoczków przybedzie... W końcu moze skoki rozwinął sie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a kazdy wie z serwisu skijumping.pl jak tak jest. Może będzie coraz więcej skoczków z Bałakan. Baris demirci pokazał nam że nawet w takim kraju jak Turcja mogą się rozwinąc skoki, to czemu nie mogą np. w Libanie (a był już temat o skoczku z Libanu). Kolejnym który nam pokazał że skoczek z egzotycznego kraju może skakać to Dustan Odeke z Afrykańskiej Ugandy. Myślę że takich skoczków będzie więcej.

Morro

• Użytkownik
  • **
...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2007, 15:45:14 »
Temat o skoczku z Libanu był, ale w końcu wyszło, że Libańczyka w skokach nie ma. Dunstan Odeke był wprawdzie tylko amatorem, ale i tak stanowił jakieś urozmaicenie. Podobno w jakimś norweskim klubie trenuje skoczek z Afganistanu. Czytałem to gdziś. Nazywa się chyba Nazir Sulehi. Fajnie by było, gdyby wystartował w jakichś zawodach. Jeżeli chodzi o Turcję, to tam dalej jest ciężko o rozwój skoków, ale uważam, że Demirci nie będzie jedynym Turkiem w tej dyscyplinie. W końcu w 2011r. zorganizują Uniwersjadę i może zdołają wyszkolić jakiegoś skoczka do tego czasu. Mają 3-4 lata, ale jeśliby chcieli wyszkolić skoczka tylko w tym celu, aby wystartował na Uniwersjadzie, to może nawet w drużynówce wystąpią. A było by to coś niesamowitego. Ja dalej mam nadzieję na powrót Gruzji. Gdzieś czytałem, że w Bakuriani i w Guarani (czy jak to się nazywa) mają odnowić obiekty narciarskie. Może więc odnowią skocznię??
Skoczkowie są szkoleni też w Chorwacji, więc MOŻE jakiś skoczek z Bałkanów też wystąpi?? W 2004r. wybudowano skocznie w Serbii (K30) i na Litwie (K40). Może tam ktoś trenuje??

chomik92

• Nowy użytkownik
  • *
Nowe kadry??
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2008, 11:49:08 »
Ludzie jak są góry to skoki będą się rozwijać i obojętnie czy to są Alpy czy Andy albo Atlas

ducsen

• Nowy użytkownik
  • *
Nowe kadry??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2008, 12:00:09 »
Cytat: chomik92;565458
Ludzie jak są góry to skoki będą się rozwijać i obojętnie czy to są Alpy czy Andy albo Atlas

szkoda, ze ty juz sie nie rozwiniesz... sorki za OT

barto94

• Użytkownik
  • **
    • http://www.jumppl.webd.pl/forum
Nowe kadry??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2008, 14:10:27 »
Cytat: Veyron;435946
Ja myśle że z każdym rokiem "egzotycznych" skoczków przybedzie... W końcu moze skoki rozwinął sie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a kazdy wie z serwisu skijumping.pl jak tak jest. Może będzie coraz więcej skoczków z Bałakan. Baris demirci pokazał nam że nawet w takim kraju jak Turcja mogą się rozwinąc skoki, to czemu nie mogą np. w Libanie (a był już temat o skoczku z Libanu). Kolejnym który nam pokazał że skoczek z egzotycznego kraju może skakać to Dustan Odeke z Afrykańskiej Ugandy. Myślę że takich skoczków będzie więcej.

Racja. Jak już w Turnie w 2006 rku na olipiadzie w biathlonie wystartował KENIJCZYK. I jak wszyscy już mieli rozdane nagrody itp. to zamiast iśc do domków bili prawo Kenijczykowi który biuegł gdzieś z 5 godzin. LOL(jump)

dorrcia_91

• Ekspert
Nowe kadry??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2008, 17:52:12 »
ja tam jestem za zeby skoki rozwijaly sie na caluuuskim swiecie :))

Ewelina

• Ekspert
Nowe kadry??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2008, 01:28:02 »
Ja bym chciała żeby sie pojawiła kadra Hiszpani albo coś z Ameryki Południowej np.Argentyna,Peru czy Boliwia myśle warunki to by sie znalazly

asiulkaaa91

• Aktywny użytkownik
    • http://skokinarciarskie-mojezycie.bloog.pl/
Nowe kadry??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2008, 07:45:33 »
No Ewelina, czemu nie? :) Fajne by były kadry z takich krajów, a przecież gdyby chcieli to i sposób i warunki by znaleźli :D
"Ten kto walczy,czasem przegrywa. Kto nie walczy przegrywa zawsze"

Ewelina

• Ekspert
Nowe kadry??
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2008, 14:53:58 »
Własnie i jakieś urozmaicenie by było w skali światowej a warunki to by napewno znaleźli.Ja tam trzymam (kciuk).

asiulkaaa91

• Aktywny użytkownik
    • http://skokinarciarskie-mojezycie.bloog.pl/
Nowe kadry??
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2008, 17:01:17 »
Dokładnie, ja też będę trzymać kciuki :D To się w końcu może doczekamy :D
"Ten kto walczy,czasem przegrywa. Kto nie walczy przegrywa zawsze"

xxx_Marta_xxx

• Zaawansowany użytkownik
Nowe kadry??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2008, 19:19:06 »
I ja też sie przyłaczam. TO byloby interesujace xD (brwi)

~~ ToDaY, ToMoRrOw, AlWaYs -> NoRgE & SuOmI <-~~ (krol)(kciuk)

dorrcia_91

• Ekspert
Nowe kadry??
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2008, 12:54:41 »
hehe nawet baardzo :D

xylometazolin

• Gość
Nowe kadry??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2008, 12:51:48 »
dla emigrantów zarobkowych: reprezentacja... IRLANDII :shock:

http://www.skijumpingcentral.com/irish.htm