Nowa wersja forum już działa! Przez najbliższe dni będziemy je sukcesywnie poprawiać/usprawniać. Wszelkie uwagi i propozycje możecie zgłaszać tutaj:
http://forum.skijumping.pl/index.php/topic,4506.msg755026.html#new

Autor Wątek: Klimek Murańka  (Przeczytany 28679 razy)

_Daga_

• Ekspert
    • http://www.fankamorgiego90.blog.onet.pl
Klimek Murańka
« dnia: Lipiec 24, 2007, 19:54:24 »
  • Data urodzenia: 31.08.1994
  • Miejsce urodzenia: Zakopane
  • Debiut w kadrze: 2006
  • Debiut w PŚ: 21.01.2011, Zakopane
  • Pierwsze punkty w PŚ: 4.03.2012, Lahti

« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2014, 23:21:08 wysłana przez Karolka_ »
Bo skoki narciarskie to najpiękniejszy sport na świecie!

www.fankamorgiego90.blog.onet.pl

www.kamil-kacper-skrobot.blog.onet.pl

www.skijumping2007.fora.pl

Julka

• Mistrz Typowania
  • Ekspert
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2007, 20:14:37 »
Nie wiem dlaczego, ale osoba Klimka jest dla mnie czymś w rodzaju zakazanego tematu. Może to głupio brzmi, ale uważam, że lepiej na temat tego chłopaka się tak do końca nie wypowiadać. Owszem talent ma i to spory, jakieś sukcesy w swoim dobrobku także, ale żeby od razu robić go gwiazdą? Tego się boję, że okrzyknie się go następcą Małysza, megagwiazdą, a potem coś nie wyjdzie (czego mu nie życzę) i będzie smutek i płacz, a znając polskich pseudokibiców nie tylko to.
Moim skromnym zdaniem, Klimka jak najdłużej trzeba trzymać z dala od kamer, szumu medialnego, bo to go może zniszczyć psychicznie. Wmawianie mu (świadomie bądź nie), że jest dobry, najlepszy zacznie wzbudzać w nim poczuciem, że tak faktycznie jest i tu mogą zacząć się problemy. Żebym też nie została źle zrozumiana, nie chodzi mi też o to, żeby mu wciąż podkreślać, że jest beztalenciem, bo nim nie jest.
Takie talenty trzeba sobie szanować i pielęgnować, i mam nadzieję, że ludzie, którzy się nim opiekują i go trenują właśnie to robią. Szkoda byłoby zmarnować taki potencjał.
Poszukiwania pracy historii kilka... Doradca zawodowy subiektywnie o rynku pracy...
>>www.profesjonalny-doradca-zawodowy.blogspot.com<<

..."odkopana" po 78 latach historia przedwojennej wędrówki dwóch Ślązaków wokoło Polski...
>>www.los-gornika.blogspot.com<<

_Daga_

• Ekspert
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2007, 20:17:08 »
Julka nic dodać nic ująć:) Zgadzam się z Tobą w pełni;). Ale z tego co widziałam, to on już się trochę kreuje na gwiazdę... Nie wyszedł mu drugi skok na Crunchipsie i gdy odwołano drugą serię mówiono, że to dla Murańki....

Evenstar

• Moderator Globalny
  • Ekspert
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2007, 20:55:46 »
I właśnie takie mówienie może mu najbardziej zaszkodzić(hmm) Nie wolno zmarnować takiego talentu;)

Julka

• Mistrz Typowania
  • Ekspert
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2007, 21:05:29 »
Nie będę udawać, że lubię tego chłopaka, bo tak nie jest (nie pałam do niego sympatią jakoś od początku). Uważam, że jest trochę zarozumiały i uważa sie za lepszego od innych. Ale to nie zmienia rónież fakt, że doceniam jego talent, który ma wielki, ale może go stracić jeśli nie będzie nad sobą pracował.
Ponieważ kibicuję wszystkim polskim skoczkom, Klimek nie jest dla mnie wyjątkiem. Chciałabym, aby mu się ułożyło w wieku seniorskim, żeby odnosił sukcesy. Ale teraz trzeba uważać, żeby nie zmartować jego potencjału i talentu. I tutaj wrzawa wokoło jego osoby nie jest wskazana.

Aaa, poprzez talent rozumiem to, że gdyby go nie miał to by już dawno nie skakał. Dla mnie każdy skoczek ma talent, tylko jeden potrafi go wykorzystać, a inny niezbyt.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2007, 21:08:12 wysłana przez Julka »
Poszukiwania pracy historii kilka... Doradca zawodowy subiektywnie o rynku pracy...
>>www.profesjonalny-doradca-zawodowy.blogspot.com<<

..."odkopana" po 78 latach historia przedwojennej wędrówki dwóch Ślązaków wokoło Polski...
>>www.los-gornika.blogspot.com<<

Evenstar

• Moderator Globalny
  • Ekspert
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2007, 21:07:37 »
Tylko że niepotrzebnie juz dawno media zaczęły robić ten szum i chyba Klimek prze to nabrał troche zbytniej pewności siebie;) Ja w sumie nic do iego nie mam ale taka pewność niejednego potrafi zgubić;)

_Daga_

• Ekspert
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2007, 21:12:42 »
Ja również nic do niego nie mam, ale widać, że dzięki dość dużej sławie zrobił się trochę zarozumiały... Mimo wszystko kibicuję mu i chcę, żeby odnosił sukcesy w przyszłości;). Ech, jeden skoczek mnie podobno nie lubi, ale kibicuję mu, bo chcę, żeby wiodło mu się jak najlepiej;). A o to tu właśnie chodzi:).
Zresztą tata Klimka też go traktuje jak gwiazdę, to później nie ma się co dziwić, że chłopak zachowuje się tak a nie inaczej;).

farafanelka

• Gość
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2007, 21:49:53 »
Mam nadzieje, ze Kimkowi wkrotce nie uderzy woda sodowa do glowy, albo nie bedzie marnowal swego talentu tak jak np. Rutkowski. Tez go przedwczesnie okrzyknieto Nastepca Malysza i co z tego wyszlo?(rozwal)

Uuu a te pasemka by sobie mogl Klimek podarowac(jezyk)

Tarasiuk

• Gość
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2007, 23:27:30 »
Jak dotąd Klemensowi udaje się wszystko. Jak jednego dnia skoczy słabo, to następnego i tak zwycięży. Ciągle w górę: a to coraz większe skocznie, coraz wyższa kategoria, w której startuje. Pytanie, czy gdy nadejdzie dłuższy kryzys - co jest naturalne, Murańka na pewno sporo jeszcze urośnie, będzie się rozwijał, co niesie za sobą zmianę techniki skoku - Klimek będzie miał tyle zaparcia (i mądrości trenerów), by trenując spokojnie pnąc się na szczyt - już w prawdziwym, dorosłym skakaniu. Skakanie na takim szczeblu to nie tylko rywalizacja - a mam wrażenie, że Murańkę pcha się do zwycięstw, jakby miały one co najmniej rangę olimpiady - ale przede wszystkim systematyczna i zrównoważona praca pod czujnym okiem trenera, który potrafi patrzeć w przyszłość. Jak dotąd często bywało tak, i to nie tylko w skokach narciarskich, że "cudowne dzieci" w dorosłej karierze stawały się najwyżej przeciętnymi przedstawicielami swojej dyscypliny, jeśli w ogóle do szczeblu seniora dochodziły. Oby Klimek był jednak wyjątkiem.

_Daga_

• Ekspert
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2007, 12:41:28 »

_Daga_

• Ekspert
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2007, 12:28:18 »

Klimek na P. Solidarności ;)

Evenstar

• Moderator Globalny
  • Ekspert
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2007, 23:00:47 »
Wielkim nieobecnym Mistrzostw Polski UKS był Klimek Murańka. Niezbyt łasy na kolejne medale (te, które już ma mogą przyprawić o zawrót głowy - zajmują 2 ściany w jego domu!), odpuścił skakanie na małej skoczni, by razem z kadrą oldboyów trenować w Ramsau. Wydaje się, że ta decyzja trenera Jarząbka jest w pełni uzasadniona i słuszna. Styl jaki prezentuje Murańka i odległości jakie osiąga pozwala na stwierdzenie, że ten diament powinien być już szlifowany na większych obiektach. Klimek ze starszymi kolegami był przez tydzień na tym zgrupowaniu. Skakał w Ramsau na K-90 i w Bischofshofen na K-125. "Właśnie na tej większej skoczni pobiłem swój rekord życiowy. Skoczyłem tam 142 metry!" - nie kryje radości młody skoczek. Pytany jak wypadł na tle oldboyów, odpowiedział skromnie "a, nie wiem... zwyczajnie." Podpytany, czy któryś ze starszych zawodników oddał taki skok, odpowiedział: "no, nie.. ja skoczyłem najdalej".
Własnie to przeczytałam! No szacunek dla Klimka! Taki młodziutki a skacze duzo dalej niż jego dużo bardziej doświadczeni towarzysze ze zgrupowania(wow) Gratulacje(brawo)

_Daga_

• Ekspert
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2007, 08:05:15 »
Tak (brawo)  dla Klimka, ale z drugiej strony on ma dopiero 13 lat i chyba nie powinien jeszcze skakać na dużych skoczniach....

Evenstar

• Moderator Globalny
  • Ekspert
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2007, 15:47:53 »
A według mnie powinien;) Bo takie skakanie na małych obiektach może go znużyć...i potem będzie miał problemy z motywacją:)

Ada_mm

• Gość
Klimek Murańka xD
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2007, 16:34:07 »
tak czy owak musial keidys na skoczniach duzych zaczac skakac...