Nowa wersja forum już działa! Przez najbliższe dni będziemy je sukcesywnie poprawiać/usprawniać. Wszelkie uwagi i propozycje możecie zgłaszać tutaj:
http://forum.skijumping.pl/index.php/topic,4506.msg755026.html#new

Autor Wątek: Tenis !!!  (Przeczytany 17697 razy)

Monikaa

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 23, 2008, 20:52:27 »
no pewnie (brawo) nalezy im sie :)
powodzenia w nastepnym turnieju :)

Ewelina

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2008, 12:54:02 »
BRAWO,BRAWOO,BRAWOOO Isia .Oglądałam ten mecz to znaczy próbowałam bo chora byłam .Jeden z większych sukcesów w Polskim tenisie a oni jagby to porażka była ludzie nie.Gratki też dla Marty i reszty Polskich zawodników którzy bardzo dobrze sie spisali bądź dalej spisóją.
W tej chwili licze na Djokovicia ,ale Tsonga nam sensacje sprawił tylko szkoda że z Rafaelem a u pań Anna Ivanović.Teraz czekamy na French Open.

Narc (Maddi)

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2008, 13:38:08 »
Brawa dla Tsongi za "przeczołganie" Nadala (rechot) co prawda meczu nie oglądałam, ale wynik mówi sam za siebie!
W finale obstawiam mecz Federer-Tsonga, i zwycięstwo Federera. Będzie musiał tylko od początku się skoncentrować, żeby bez sensu nie stracić seta, jak to mu się zdarza.

Kobiecy tenis jest dla mnie jakoś mniej interesujący.
iLas llamas son mas grande que las ranas!

Ewelina

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2008, 14:02:09 »
Ja tam do Rogera nic nie mam ,ale to już troche nudne sie staje ta jego dominacja .Morze by taki dla odmiany ktoś inny .A tak wogóle to liczyłam na Roddicka i Nadala ,ale dali ciała.Prawda męski tenis bardziej i mi leży zresztą jak większość sportów.

Ada_mm

• Gość
Tenis !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 24, 2008, 14:39:07 »
ja trzymam  kciuki za Federera... a to ze wygrywa prawie wszedzie gdzie sie da jakos mi nie przeszkadza :D

Anek 56

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 24, 2008, 14:41:22 »
A ja właśnie jak chcę tenis i walkę zobaczyć na korcie to tylko panie oglądam. U mężczyzn zbyt wielką przewagę mają serwujący. Czasami męskie pojedynki są tak nudne jak flaki z olejem. No i  uroda zawodniczek jest tu nie bez znaczenia.
Jakoś tak ładniej na tym korcie, chyba się ze mną zgodzicie?(diabel)(diabel)

Ania

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2008, 16:24:04 »
Z tym serwowaniem to prawda chyba :P Ostatnio jakiś mecz oglądałam i jeden serwuje wygrywa do 0, następny serwuje to samo, więc jak się spotka dwóch dobrze serwujących, to jest masakra. I to tak przez parę gemów, można zwariować ;]
A Federa również nie lubię :D

Anek 56

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2008, 16:50:28 »
To nie jest tylko moja opinia ale wielu mądrzejszych ode mnie teoretyków i znawców tenisa, że obecnie to że kobiety są słabsze fizycznie wychodzi im na korzyść. Serw nie odgrywa tak dominującej roli jak u mężczyzn przez co wymiany są dłuższe, częściej dochodzi do przełamań serwisu rywalki i stosują bogatszy repertuar uderzeń. Szczególnie jest to widoczne na twardych i szybkich nawierzchniach, gdzie mężczyźni więcej czasu spędzają na krzesełkach niż przy grze. :)

Ewelina

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 24, 2008, 20:16:58 »
Anek dla ciebie piękniej nakorcie jak grają panie a dla mnie mężczyźni chyba normalka.Co do gry to tak nie do końca sie z wami zgodze jest mnóstwo świetnych meczów z pięknymi i długimi wymianami a o repertuarze uderzeń i zagrań to już nie mówie(wydaje mi sie że u panów pod tym względem jest zdecydowanie lepiej ) i u męzczyzn z tym że fakt że częściej zdarzają sie mecze wygrywane dzięki serwisowi np.mój ulubieniec Roddick z tego słynie.Mecze pań są wolniejsze a to mi sie najbardziej podoba w grze panów ta SZYBKOSĆ podań ,wymian,ale przyznam że czasem wkurza mnie wygrywanie gemów przez same serwisy ,ale to też ma swój urok.

Anek 56

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 24, 2008, 21:00:33 »
Ewelina ja nie mówię że mężczyźni nie potrafią zagrać szerokim repertuarem uderzeń ale możliwości wykazania się mają tylko na kortach naturalnych. Niestety szybkie sztuczne nawierzchnie wymuszają ten nudny i jednostajny sposób gry. To wygląda tak serw o ile nie jest to as albo kończący to return i wolej i punkt. Po drugiej stronie to samo. Zauważ przełamania są wtedy  gdy zawodzi 1 serw i to musi być trwalszy kryzys bo przy następnym odrabia straty asem. No ale taka jest światowa tendencja i kijem Wisły nie zawrócę, tylko trochę żal starych wirtuozów jak Connors, Mc Enroe, Borg czy Lendl. Teraz już kobiety walą pod 200 km na godzinę a siostry Wiliams nawet przekraczają przy serwisie.:)

Ewelina

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 24, 2008, 21:50:57 »
Anek no ja cie rozumiem i w pewnym sensie mam podobne zdanie tylko mi sie wydaje że w męskim tenisie jest mimowszystko więcej ciekawych zagrań ,ładniejszych wymian tylko że często psują to sety,gemy wygrywane głównie dzieki własnemu serwowi,jednak pozostane przy swoim że tenis męski bardziej mi sie podoba nawet wizualnie,ale nie znaczy to że kobiecy nie bo, to jest chyba sport w którym jest najmniejsza różnica między panami a kobietami.I tu masz racje że to że kobiety są słabsze fizycznie to jest nawet ich atut przynajmiej w tenisie.

Ania

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 25, 2008, 14:37:44 »
No nie mogę, Federer out :D

Ewelina

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2008, 15:35:17 »
A ja sie troszku ciesze .Szczerze jak dzisiaj przeczytałam że Novak wygrał to nie mogłam uwierzyć.Śuperrrrrr w finale stawiam na Djokovicia i Ivanović.

Monikaa

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2008, 16:40:11 »
no i nie ma federera :) ale dobrze :D
Ewelina tez stawiam na taki finał :)

Anek 56

• Ekspert
Tenis !!!
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 26, 2008, 11:57:57 »
A wygrała Szarapowa. tak myślałem, przez cały turniej prezentowała wysoką równą formę.:):)