Nowa wersja forum już działa! Przez najbliższe dni będziemy je sukcesywnie poprawiać/usprawniać. Wszelkie uwagi i propozycje możecie zgłaszać tutaj:
http://forum.skijumping.pl/index.php/topic,4506.msg755026.html#new

Autor Wątek: Noriaki Kasai  (Przeczytany 11939 razy)

Szliri

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Noriaki Kasai
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 16, 2015, 20:57:17 »
W wieku 42 lat Nori poprawił rekord Japonii! Brawo!
Love Austria and Slovenija

Jarek

• Ekspert
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 21, 2015, 18:32:31 »
Ale mi dzisiaj szkoda Noriakiego. :( Ale niestety popełnił błąd na progu, a normalna skocznia tego nie wybacza.

Szliri

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 22, 2015, 10:54:13 »
Na skoczni dużej zawsze można się poprawić.  ;)
Love Austria and Slovenija

marvandi

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 23, 2015, 21:15:37 »
Ależ ja uwielbiam Noriakiego! To taki fajny, sympatyczny, wiecznie uśmiechnięty. Pamiętam jak namawiał Adama do skakania dalej i mówił, że on jeszcze będzie skakał, chce wystąpić na Igrzyskach w Korei. Oczywiście byłam za tym, ale raczej nie myślałam, że jeszcze coś zdziała. Raczej, że będzie skakał dla własnej przyjemności. A teraz? Wstydzę się za to co myślałam i gorąco mu kibicuje, nie mniej niż Polakom. To co ten samuraj wyprawia na skoczniach, w głowie się nie mieści. Człowiek legenda. :) 

Z nimi skoki do końca świata i jeden dzień dłużej! <3

Jarek

• Ekspert
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 23, 2015, 21:21:13 »
Noriaki daje jasny przykład, że będąc w tak późnym jak na skoczka wieku można być w czołówce, niesamowite!

consequences

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 29, 2015, 22:44:36 »
Nori jest niesamowity :) Czasem mam wrażenie, że bez niego kadra Japonii nie miała by tego błysku. Jestem bardzo ciekawa czy w jego rodzinnym Sapporo odbędą się IO :)  Gdyby tak zdobył tam medal, i po tym skończył karierę..  (a może nie :D)  to by było świetne :)
Chętnie stoczę z tobą intelektualny pojedynek. Widzę jednak, że jesteś bez broni..

consequences

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 12, 2016, 22:28:54 »
Latka lecą a Nori znowu staje na podium :D ^^
Chętnie stoczę z tobą intelektualny pojedynek. Widzę jednak, że jesteś bez broni..

timo

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 11, 2016, 20:38:43 »
Według statystyk FIS Noriaki w niedzielę może po raz 500 wystartować w konkursie Pucharu Świata! Wyczyn niesamowity, niewyobrażalny.

Chciałbym jednak zapytać jak to jest z zaliczaniem skoku z pierwszej serii, po którym zawodnik został zdyskwalifikowany?
Bo wygląda to tak: zawodnik przystępuje do konkursu, oddaje skok w I serii, ale Sepp zauważa że koleś ma buty po starszym bracie i go dyskwalifikuje. A czym skutkuje dyskwalifikacja? Wynik skoczka jest anulowany, sam zawodnik nie jest klasyfikowany w konkursie.
Co prawda oddał skok, ale złamał przepisy i został ukarany; czy taka sytuacja pozwala zaliczyć ten nieuznany skok do indywidualnych statystyk zawodnika? Dla mnie sprawa dyskusyjna i dwuznaczna. Kiedyś, gdy zaczynałem bawić się w tabelki (na swój użytek) ustanowiłem sobie pewne kryteria, jednym z nich było nie wliczanie dyskwalifikacji po I serii do indywidualnych statystyk. Nigdy nie szukałem takiej informacji, ale może są jakieś oficjalne ustalenia w tym zakresie??

Fajnie w sumie, że ten temat się pojawił. Mnie to interesuje o tyle, że w swoich statystykach nigdy nie doliczałem żadnemu zawodnikowi dyskwalifikacji po I serii do sumy jego występów w PŚ. Podobnie teraz, po zmianie przepisów nie zaliczam dyskwalifikacji przed skokiem w I serii.

Pomożecie ustalić ''wspólny front''?  ;)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2016, 20:54:01 wysłana przez timo »