Luisa Goerlich przeszła operację kolana

  • 2024-03-22 22:43

Jedna z reprezentantek Niemiec bardzo boleśnie zakończyła sezon 2023/24. Luisa Goerlich upadła podczas czwartkowego treningu przed finałem w Planicy, a już w piątek przeszła operację prawego kolana.

25-latka w tym tygodniu przyjechała do Planicy, by jako skoczkini z czołowej „30” Pucharu Świata wziąć udział w finale sezonu na 102-metrowym obiekcie w Planicy. Luisa Goerlich nie wystartowała jednak w zawodach. Powodem absencji Niemki był upadek, do którego doszło przy lądowaniu na 91. metrze w drugiej serii treningowej. Zawodniczka opuściła na zeskok, po czym przetransportowano ją na dokładne badania do szpitala. Te wykazały poważną kontuzję kolana.

– Uszkodzone zostało więzadło krzyżowe przednie. Operacja przebiegła pozytywnie i bez powikłań – powiedział dr Manuel Koehne, który w piątek zoperował skoczkinię w jednej z bawarskich klinik. – Podczas zabiegu więzadło zastąpiono więzadłem krzyżowym ścięgna mięśnia czworogłowego uda – dodał doktor.

– Po czterech do sześciu tygodni po zabiegu rozpoczyna się rehabilitacja więzadła krzyżowego. To, kiedy Luisa będzie mogła ponownie rozpocząć treningi, zależy od procesu gojenia i rehabilitacji – przekazał lekarz niemieckiej reprezentacji, Florian Porzig.

– Luisa jest bardzo zorientowaną na cel sportsmenką, pogodziła się już z tą sytuacją. Będzie wyznaczać sobie nowe cele sportowe i otrzyma od nas całe potrzebne wsparcie – powiedział Thomas Juffinger, trener Niemek.

Dla Goerlich nie jest to pierwszy tego typu uraz. Sześć lat temu zawodniczka uszkodziła lewe kolano podczas finału FIS Cup w Falun, po czym pauzowała w całym sezonie 2018/19.

– To zajmie kilka dni, ale mam nadzieję, że do tego czasu przetrawię ten finał sezonu. Wtedy skupię się na rehabilitacji. Moim celem jest powrót do kadry narodowej! Na tym się skupiam teraz, ale na razie mam kilka tygodni na pozbieranie się. To będzie długa droga, niestety wiem to z własnego doświadczenia. Ale to też pewność, że sobie poradzę. Wspiera mnie profesjonalny zespół – przekazała poszkodowana zawodniczka.


Dominik Formela, źródło: deutscherskiverband.de
oglądalność: (1032) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Arturion profesor

    Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    A artykułu o zawodach drużynowych w lotach nie będzie dzisiaj. Gratulacje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl