Kasai z nowymi rekordami Guinnessa i jeszcze większą motywacją

  • 2024-04-18 09:12

We wtorek 17 kwietnia w siedzibie klubu Tsuchiya Home Noriaki Kasai otrzymał dwa kolejne certyfikaty potwierdzające ustanowione przez niego rekordy Guinnessa. Japoński weteran, który w ostatnim sezonie wrócił do Pucharu Świata, posiada w swoim dorobku już siedem takich certyfikatów.

Blisko 52-letni zawodnik został uhonorowany jako najstarszy w historii skoczek narciarski, który zdobył punkty Pucharu Świata. Dokonał tej sztuki w ostatnim sezonie, licząc sobie dokładnie 51 lat i 290 dni. Minionej zimy Kasai czterokrotnie znajdował drogę do finałowej trzydziestki poszczególnych konkursów najwyższej rangi, zdobywając łącznie 10 punktów. Drugie, niejako "zaległe" wyróżnienie odnosi się do 2017 roku i ostatniego pucharowego miejsca na podium wywalczonego przez Japończyka. Jako najstarszy zawodnik w historii stanął na nim w wieku 44 lat i 293 dni.

Rekordy Guinnessa należące do Noriakiego Kasaiego:

- Uczestnik 13 Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym,

- Najstarszy zwycięzca zawodów Pucharu Świata w skokach: 42 lata i 176 dni,

- Najstarszy medalista zimowych igrzysk olimpijskich w skokach: 41 lat i 256 dni,

- Uczestnik ośmiu Zimowych Igrzysk Olimpijskich,

- "Posiadacz" największej liczby występów w konkursach indywidualnych Pucharu Świata w skokach: 578,

- Najstarszy indywidualny "podiumowicz" Pucharu Świata w skokach narciarskich: 44 lata, 293 dni,

- Najstarszy zdobywca punktów Pucharu Świata w skokach narciarskich: 51 lat i 290 dni.

Pod względem liczby ustanowionych rekordów Kasai zrównał się z Ichiro Suzukim, 50-letnim japońskim baseballistą. Oczywiście ambicje skoczka sięgają wyprzedzenia wspomnianego Ichiro. Noriaki już myśli o przyszłorocznych mistrzostwach świata w Trondheim i igrzyskach olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech.

Zazwyczaj po sezonie Kasai urządzał sobie miesięczne wakacje, tym razem już po tygodniu wrócił do treningów. - Czuję, że muszę trochę ciężej popracować. Wracając po raz pierwszy od czterech sezonów do kadry na Puchar Świata, nabrałem większej motywacji, ponieważ wyraźnie zrozumiałem dystans dzielący mnie od czołowych zawodników świata - cytuje słowa skoczka portal Sportsbull.jp


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7106) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • dejw profesor

    Szacunek [***] za to jak ten dziadek się dalej trzyma (co przy takiej dyscyplinie, przy takim rygorze dietetycznym świadczy także o jego masochizmie), ale jeśli on będzie w następnym sezonie realnie rozpatrywany jako zawodnik do startów w PŚ, to na miejscu japońskiego freaka skoków narciarskich popełniłbym harakiri.

  • Arturion profesor

    Eetu Merilainen ma dziś 27. urodziny. Więc pewnie nie wróci do skakania. :-(
    Ale za to Mika Kojonkoski ma dziś 61. Więc wszystko przed nim. ;-)

  • Pavel profesor
    @Kolos

    Ani mnie to grzeje ani ziębi taki mają system i tyle i jak ktoś Kasajemu latem nie uciuła limitu to zacznie sezon poza PŚ.

  • Kolos profesor
    @Pavel

    Nie wiem czy to pragmatyzm bo Nr. 4 (Nakamura) zrobił w sezonie 2023/2024 15 pkt PŚ a nr. 5 czyli Kasai 10 pkt PŚ. Oczywiście Nakamura startował w PŚ dużo więcej. A te 15 pkt uciułał w dużej mierze dość szczęśliwie.

    Już nie mówiąc, że za pół roku, to ktoś inny może być lepszy niż to top 4 czy 5.

    I zresztą Japoński system już nie raz powodował, że na PŚ jechał ktoś słaby, a nie jechał ktoś ewidentnie lepszy.

  • Pavel profesor
    @Kolos

    Japończycy pragmatyczny naród, zawsze kadry ustalają na podstawie punktów PŚ, a tu Kasai jest nr 5.

  • Kolos profesor
    @Pavel

    Skąd założenie, że Kasai jest ostatnim, tym nr. 5 w hierarchii kadry A Japońskiej?

  • Lataj profesor
    @majkiel

    Trochę podkoloryzowałeś z tym medalem w drużynie. Oprócz Ryoyu i dobrego Nikaido musieliby jeszcze mieć Kasaiego w formie, a także stabilnego czwartego. Bez czwartego do brydża nie mają co marzyć o krążku. Na IO jednak nie będą bez szans, chociaż w duecie Noriaki mógłby się nie zmieścić.

  • majkiel doświadczony

    Tak się zastanawiam, które rekordy może jeszcze wyśrubować. Kolejne starty w PŚ myślę że bez problemu, punkty myślę że też. Kolejna olimpiada czy Mistrzostwa Świata - jest szansa. Zwycięstwa raczej mu nie wróżę, ale już medal w przypadku startu w drużynie jak najbardziej jest w zasięgu.

  • Pavel profesor
    @LewReteni

    Cóż, otóż nie. Jak randomy japońskie poniżej ichniejszego top 4 nie uciułają latem kilkudziesięciu punktów to limit im spadnie do 4. Pytanie czy japońskie randomy będą skore ciułać limit Kasajemu zamiast próbować sobie w LPK ;)

  • Kolos profesor
    @Adam90

    To raczej efekt tego, że inni japońscy skoczkowie są tak słabi, że Kasai łapie się do top 5 w kraju, na ten moment.

    Zresztą w Polsce też by się Kasai swobodnie mieścił w kadrach, nawet w kadrze A...

  • Adam90 profesor
    @LewReteni

    to chyba desperacji są ,ze muszą Kasaiego brać

  • Adam90 profesor
    @Arturion

    nie wiem co to ma wspólnego z jedzeniem. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie.

  • Kolos profesor
    @Lataj

    Rekord to jest zawsze rekord. Zresztą księga Guinnessa słynie zwłaszcza z tych bardziej nietypowych rekordów niż "zwykłych".

    Letnie Grand Prix oczywiście budzi odpowiednie zainteresowanie jako letnia wersja PŚ.

    Puchar kontynetalny to też nie są zawody bez znaczenia.

  • LewReteni bywalec

    Patrząc na japoński system ustalania kadr na następny sezon, układany jedynie poprzez patrzenie na wyniki w poprzednim sezonie, Kasai chyba załatwił sobie kolejny sezon regularnych startów i MŚ.

  • Arturion profesor
    @Adam90

    Ja jeszcze nie jadłem.

  • Adam90 profesor

    Nie lubie Kasaiego

  • Lataj profesor
    @Kolos

    Letnie Gry Podwórkowe i Puchar Kalek nikogo w zasadzie nie obchodzą.

  • sledzik16 weteran
    @Lataj

    Też tak myślę że bezinteresownie tego nie robi ... może to jest jego pomysł na zarabianie jakiś pieniędzy choć wątpię w to że mu ich brakuje. Najważniejsze że nadal cieszy go skakanie i to robi z całkiem niezłym rezultatem jak na swoje lata

  • Kolos profesor

    Pod względem ilości startów w MŚ w lotach też Kasai jest rekordzistą. W samych lotach też rekordy (najstarszy zawodnik który skoczył powyżej 200 metrów), w TCS też ma rekordy wieku i ilości edycji i startów w konkursach.

  • Kolos profesor

    Tak mało rekordów Guinnesa? Kasai powinien mieć ich sporo więcej. Bo ma też wszelkue rekordy wieku w LGP, i w PK jest na pewno najstarszym startującym i punktującym. :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl