Brevig zastąpi Stoeckla? Norwegowie pogrążeni w chaosie

  • 2024-04-18 14:04

Blisko miesiąc po finale Pucharu Świata nadal niejasna jest sytuacja w norweskiej reprezentacji skoczków narciarskich. Sprawa dotyczy nie tylko składu sztabu szkoleniowego czy kadry narodowej, ale i podziału ról w tamtejszej federacji. W tle odbywa się gorączkowe poszukiwanie nowych partnerów finansowych.

Zimą Clas Brede Braathen, wieloletni dyrektor sportowy reprezentacji skoczków, ogłosił wcześniejszą rezygnację z pracy w Norweskim Związku Narciarskim. Tymczasowo od turnieju Raw Air jego obowiązki pełni Staale Villumstad, doświadczony działacz na norweskim podwórku. – To wymagająca sytuacja. Pełnię tę funkcję na czas nieokreślony. Obecnie przyglądamy się naszemu budżetowi – przekazuje działacz w rozmowie z daglbadet.no. Norweski Związek Narciarski aktualnie poszukuje sponsora generalnego, a także rozgląda się za mniejszymi partnerami, którzy będą w stanie poprawić finansową kondycję federacji.

Jak informują norweskie media, w kontekście Alexandra Stoeckla, który prowadził tamtejszą ekipę nieprzerwanie od 2011 roku, na ten moment trwają intensywne prace nad rozwiązaniem kontraktu, który sięga igrzysk w 2026 roku. – Nie mogę niczego powiedzieć, to wewnętrzna sprawa – ucina temat austriacki szkoleniowiec. – Położenie Stoeckla w kontekście przyszłego sezonu jest niejasne – dodaje Villumstad, cytowany przez dagbladet.no.

Skoczkowie, którzy w lutym publicznie sprzeciwili się dalszej współpracy ze Stoecklem, mieli myśleć o następcy w osobie Christiana Meyera – trenera norweskich skoczkiń. Ten miał jednak uciąć spekulacje, wobec czego na faworyta do przejęcia roli głównego trenera kadry narodowej wyrasta 40-letni Magnus Brevig, który pod koniec zimy tymczasowo przejął obowiązki Stoeckla. W tym czasie prowadzony przez niego zespół wygrał drużynówkę w Lahti, a Johann Andre Forfang brylował na Holmenkollen.

O komentarz dotyczący całego zamieszania pokusił się Johan Remen Evensen, były rekordzista świata w długości skoku, a obecnie ekspert NRK.

– Rzadko się martwię, ale mam nadzieję, że powołają sztab trenerski i posprzątają ten bałagan tak szybko, jak to możliwe. Potem muszą bardzo ciężko pracować, aby pozyskać środki. Jeśli nie, wówczas zawodnicy z reprezentacji, a także z niższych szczebli systemu, znajdą się w gorszej sytuacji. To wszystko nie jest dobre dla norweskich skoków – nie ukrywa 38-latek.

Norwegowie w najbliższym sezonie będą gospodarzami najważniejszej imprezy zimy 2024/25. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2025 w Trondheim potrwają od 26 lutego do 9 marca przyszłego roku. W ramach skoków narciarskich na zmodernizowanym kompleksie Granaasen rozdanych zostanie siedem kompletów medali.


Dominik Formela, źródło: dagbladet.no
oglądalność: (5842) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Arturion profesor
    @Adam90

    Są w gorszej. Tylko wyniki mają lepsze.
    A raczej mieli.

  • Adam90 profesor

    I tak są lepszej sytuacji niż nasi skoczkowie.

  • Arturion profesor
    @dejw

    No i mi nie żal. NOR to jednak stan umysłu.
    Naprawdę by mnie nie zdziwiło, gdyby na trenera wzięli właśnie TEGO Breivika... "Resocjalizacja poprzez ważną pracę".
    Tu liczy się jeden odzyskany człowiek, a nie jakieś tam pierduły... ;-)

    A że akurat ten Breivik ze skokami nie miał nic wspólnego? Tym lepiej. Nie można nikogo wykluczać z powodu niewiedzy! ;-)

    Na poważnie - Brevig to raczej niemądrym a zatem - tymczasowy, pomysł.

  • dejw profesor

    [***] jaki to ten Stoeckl zły, gdzie od początku można było przypuszczać, że nic konkretnego na niego nie mają; de facto narobiły tylko gnoju i teraz jęczy się, że "chaos" i trzeba to sprzątać?
    Ojej, jak bardzo mi ich nie żal.

  • Arturion profesor
    @Avengers123456msciciel

    Chyba, że i wśród globalistów znajdą się i tacy, którzy chcą żyć, jak Pan Bóg przykazał, dadzą żyć innym i zaczną oglądać z nabożeństwem skoki narciarskie. :-)

  • Avengers123456msciciel doświadczony

    Globaliści mówią jeśli nie chcesz żyć, to po co lekarza mają leczyć, to się umieraj, zamiast sami się powinni podać do eutanazji, ja chcę żyć patrzeć na skoki narciarskie, a ty człowieku żyj, a globaliści wynocha.

  • Arturion profesor
    @Lataj

    Na razie to mają ten sam bajzel. ;-)

  • Arturion profesor
    @Lataj

    No jak nie on? @Dziwaczka twierdzi (za Norwegami), że właśnie on! ;-)

  • Lataj profesor

    Dobrze, że nie A. Breivik :)

  • Lataj profesor
    @Arturion

    Czyli co? Mają ten sam?

  • Kolos profesor
    @sledzik16

    Tak jak pisałem dyrektor, koordynator od czegoś tam, może na poziomie reprezentacyjnym, a raczej klubowym. Słowem ciepła posada za zasługi, nie wymagająca i dobrze płatna. Raczej tak wygląda przyszłość Stoeckla.

  • Arturion profesor
    @Avengers123456msciciel

    Lecz pożytek z tego niewielki. Ani dla polskich, ani dla norweskich skoków... ;-)

  • Avengers123456msciciel doświadczony

    Stoeckl taki z niego stok po polsku, a teraz z niego nazwiska znajdź Polskie wyrazy, ja znalazłem sto, set i oset oraz cel i lek, lot, kot, lok, kto, tok, koc, kos, sok, los, sol.

  • Arturion profesor
    @Mucha125

    Czytaj artykuły. A nie tylko komentarze.
    Nie mają.

  • Mucha125 profesor

    U nich jest większy bałagan niż u nas przez Czechów. A sponsora w końcu mają?

  • Arturion profesor
    @sledzik16

    On już nie musi mieć żadnej. Odłożył trochę. A z Norwegii nie zamierza się wyprowadzać.

  • Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak weteran

    Oj chyba doszło do literówki. Według VG trenerem Norweskich skoczków ma zostać słynnym zamachowiec Breivik. Ma to mu pomóc w resocjalizacji.

  • sledzik16 weteran
    @Kolos

    Dlatego się zastanawiam cały czas jaką on będzie miał tam posadę że nie jest zainteresowany żadną inna zagraniczną posadą .

  • Kolos profesor
    @sledzik16

    Najpewniej jakiś dyrektorski stołek w Norwegii. Stoeckl nie wykazuje chęci do opuszczenia Norwegii, do trenerki na poziom klubowy nie zejdzie, po za Norwegią kolejki chętnych z ofertami pracy też raczej nie będzie po takim gwałtownym rozstaniem z kadrą A Norwegii.

  • sledzik16 weteran
    Stoeckl

    To może ktoś się orientuje jakie stanowisko będzie Stoeckl w nadchodzącym sezonie sprawował

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl