Nowa wersja forum już działa! Przez najbliższe dni będziemy je sukcesywnie poprawiać/usprawniać. Wszelkie uwagi i propozycje możecie zgłaszać tutaj:
http://forum.skijumping.pl/index.php/topic,4506.msg755026.html#new

Autor Wątek: Wyjazd na konkursu Turnieju czterech skoczni [Austria]  (Przeczytany 1094 razy)

Solczer

• Nowy użytkownik
  • *
Wyjazd na konkursu Turnieju czterech skoczni [Austria]
« dnia: Listopad 26, 2015, 17:44:18 »
Witam wszystkich użytkowników.
Jako, iż zamierzam z kumplem wybrać na austriackie konkursy Turnieju czterech skoczni, mam pytanie do wszystkich, którzy już jeździli, lub tych co zamierzają się wybrać. Jak najlepiej zorganizować taki wyjazd? Szukałem na google biur podróży, wpisując hasła "wyjazdy na skoki narciarskie tcs 2016", odnalazłem tylko tą stronę, z linkami do kupna biletów: http://skoki24.pl/2015/10/23/64-tcs-program-i-bilety/
Jaki jest najlepszy dojazd? Mieszkam we Wrocławiu, i na tą chwilę planowałem dojechanie do Wiednia Polskim busem lub pociągiem, i z Wiednia do Innsbrucka pociągiem lub autokarem. Potem pozostaje jeszcze kwestia dojazdu do Bischoshofen. Tym niemniej, chciałbym zapytać doświadczonych podróżników o najlepszy dojazd jaki polecają.

Ps. Mam nadzieję, że założyłem temat w odpowiednim dziale na forum.

norah

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Wyjazd na konkursu Turnieju czterech skoczni [Austria]
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2015, 20:51:50 »
Hej. Bylam kiedys na konkursie w Innsbrucku i potem w Bischofshofen, ale po Innsbrucku wracalam do Niemiec, gdzie mieszkam. Na Bischofshofen przeznaczylam dwa dni- kwalifikacje i konkurs, nocowalam wtedy w Salzburgu. poruszalam sie pociagami i niestety sa one drogie. W Niemczech tez na pierwszy rzut oka sa drogie, ale jest duzo roznych znizek, ktorych w Austrii jakos nie umialam znalezc... pociagi wyszly w kazdym razie strasznie drogo.ale podobno mozna zaoszczedzic, jak sie odpowiednio wczesniej kupi bilet. Nie wiem, polecilabym na pewno blablacar, ewtl. jednak kolej http://www.oebb.at/de/index.jsp. Powodzenia :)

Solczer

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2015, 22:04:48 »
Rzeczywiście ceny pociągów są drogie. Z Wiednia do Innsbrucka to 69 euro, czyli 289 zł, a to są 4h jazdy. To połączenie eurobusem mam za 269 zł z Wrocławia do Innsbrucka, a początkowo wydawała mi się ta cena droga.

A z Salzburga do Bischofshoen też pociągiem jechałaś, czy jest jakiś alternatywny środek transportu pod skoczenie, specjalnie dla kibiców? :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2015, 22:07:07 wysłana przez Solczer »

dżast88

• Ekspert
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2015, 16:24:35 »
Kiedyś planowałam taki wyjazd i jak nie sprawdzałam, tak było źle i drogo. Własny samochód nie wchodzi w grę? Bo z Wrocławia to się zdecydowanie bardziej opłaca niż tłuczenie się busami czy pociągami. Tym bardziej w parę osób.
Wer kämpft, kann verlieren. Wer nicht kämpft, hat schon verloren.

norah

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2015, 10:40:30 »
Z Salzburga do Bischofshofen tez pociagiem albo tzw. S-Bahnem. S-Bahn powinien byc tanszy chyba, juz nie pamietam, ale i tak bylo drogo :). Ale naprawde warto sprawdzic blablacar.
Aha i sprawdz jeszcze Flixbus.at

I jeszcze takie cos znalazlam, ale nie przegladalam czy warto http://www.herburger-reisen.at/fileadmin/reise-pdfs/bus_2014/VierSchanzenTournee_2014-15.pdf
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2015, 10:45:36 wysłana przez norah »

Solczer

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2015, 13:06:55 »
No właśnie nie mamy własnego auta i tu jest problem. Blablacar jest o tyle ryzykowny, że zawsze może coś wypaść kierowcy i odwołać przejazd, tym niemniej jest jakaś opcja.
Ważniejszym problemem jest jednak budżet, a wynosi on 1000-1300 zł przy dobrym wietrze. A ceny w Austrii są na prawdę Europejskie. Największym problemem są noclegi, gdzie na Airbnb.pl najtańsze są od 200 zł za noc. Dlatego po ostatniej naradzie z kumplem zdecydowaliśmy się zmienić na mistrzostwa świata w lotach, ewentualnie na Wisłę lub Planicę. TCS musi poczekać do przyszłego roku.

norah

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2015, 22:42:25 »
 :) A do Niemiec was nie ciagnie? Ale Planice polecam jak najbardziej. Znajdzcie sobie nocleg np w Podkoren, bo Kranjska strasznie droga ale trzeba sie w niej pojawic. Tam sa 3 ulice na krzyz i wszedzie mozna kogos spotkac  ;D