Nowa wersja forum już działa! Przez najbliższe dni będziemy je sukcesywnie poprawiać/usprawniać. Wszelkie uwagi i propozycje możecie zgłaszać tutaj:
http://forum.skijumping.pl/index.php/topic,4506.msg755026.html#new

Autor Wątek: Portal  (Przeczytany 5071 razy)

mason

• Nowy użytkownik
  • *
Portal
« dnia: Czerwiec 30, 2012, 14:03:02 »
nie widzę tu działu dot. portalu więc piszę tu.

Na portalu informacje o skoczkach, skoczniach są nie aktualne, aktualizuje się tylko rekordy życiowe, pierwsze punkty czy zwycięstwa. Przydałoby się zaktualizować informacje o wadze, wzroście, jakieś tabelki dot. podium dodać, zaktualizować zdjęcia.
Skoro administracja nie ma na to czasu to może zrobić kasting jakiś by wybrać kilku użytkowników którzy by się tym zajęli. To samo dot. informacji o aktualnej klasyfikacji PŚ, CoC etc. Przez cały sezon informacje dot. PŚ Pań były z pierwszego konkursu.

Drugim pomysłem moim jest odświeżenie szaty graficznej portalu. Wśród użytkowników na pewno jest jakiś grafik który mógłby pomóc. Np. przeglądając informacje o jakimś zawodniku mamy te linki dot. osiągnięć - można by to zastąpić ładnymi tabelkami, które mogły by być schowane w spoilerze jakimś. Klikamy i pyk - pokazują się tabelki.

Może inni użytkownicy mają jeszcze jakieś pomysły dot. zmian na portalu?

Jarek

• Ekspert
Portal
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2012, 14:11:44 »
Te nieaktualne dane należy zmienić to jest oczywista oczywistość. Natomiast szatę graficzną bym zostawił, jest bardzo przejrzysta i czytelna. W przypadku nowej nie byłoby to pewne.

mason

• Nowy użytkownik
  • *
Portal
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2012, 15:42:08 »
Zawsze może być więcej wariantów i zrobić głosowanie dot. nowej szaty

Jarek

• Ekspert
Portal
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2012, 15:50:02 »
Lepiej nie, po co psuć co jest dobre?

mason

• Nowy użytkownik
  • *
Portal
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2012, 16:41:11 »
A co, jeśli będzie jeszcze lepsze? Nie można myśleć tylko "hurr durr, nowy lajałt zepsuje wszystko co i tak jest dobre!!!111". Poza tym można zostawić opcję wyboru stylu - każdy ustawi to, co mu odpowiada

Nie rozumiem też administracji, czemu pozwalacie na nie wiadomo jak wielkie sygnatury? Czasami są dłuższe od postów i temat robi się nieczytelny czasami

Jarek

• Ekspert
Portal
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2012, 16:46:07 »
Zazwyczaj to co nowe jest gorsze. A co do sygamtur to nie są aż takie wielkie(aluzja do mojej pewnie),  bez przesady. Najważniejsze żeby się strona nie rozłaziła. ;)

nelie

• Ekspert
Portal
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2012, 16:57:49 »
ja nie mam zastrzeżeń ani do wyglądu strony, ani do wielkości sygnatur, jest git:)

Jarek

• Ekspert
Portal
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2012, 17:04:43 »
Doklanie mam takie samo zdanie. A zmiany które proponuje manson(poza aktualizacją danych) są bezsensowne i takie na siłe.

mason

• Nowy użytkownik
  • *
Portal
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2012, 17:25:09 »
no rzeczywiście, sygna 5x większa od postu jest spoko. Niedługo znajdzie się ktoś kto nawrzuca gifów do sygnatury i zobaczymy czy będzie tak fajnie. Co do stylu portalu - nie chodzi mi w sumie o jakies drastyczne zmiany, można dodac troche javascriptów by można było chować poszczególne kawąłki strony głównej, zmienić top(jak kto woli górę z logiem) aby był mały powiew świeżości. Ale w sumie trzy osoby nie przegłosują nic. Potrzeba jakiejś ankiety na portalu, na forum chyba mało kto zagląda.
Najbardziej zależy mi na zmianach w sylwetkach skoczków i skoczkiń, brzydko wyglądają osiągnięcia. Tak jak wspomniałem, ładniej by to wyglądało w tabelkach + jakiś odnośnik w nich, który wyświetlał by popup. Na przykład mamy tabelkę z miejscami na podium pewnego skoczka, klikamy na np. miejsce drugie i wyskakuje popup z listą konkursów w których zawodnik był na drugim miejscu na podium, to samo z wszelakimi MŚ czy IO

I przydało by się w końcu zaktualizować te dane, Olek Zniszczoł nadal jest tam małym chłopaczkiem. Co do informacjach o skoczniach to można by zawiązać współpracę z skisprungschanzen.com, zamiast odnośników do informacji na portalu przeniosło by nas na te właśnie archiwum skoczni.

Jarek

• Ekspert
Portal
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2012, 17:32:05 »
Ja miałem wcześniej gify i to ze 4 w podpisie i jakoś nikt nie narzekał, podobnie jak teraz gdy ten podpis mam. Dajmy ludziom możliwość wyboru, jeśli chcą mieć duże sygnatury to niech mają. Owszem to może powodować nieczytelność, ale jeszcze bardziej nieczytelnie byłoby gdyby sygnatury w podpisach się rozłaziły. Tego staramy się unikać. ;)  Teraz nie jest źle :) Nie róbmy niepopularnych zmian! Skoro avatar jest mały, to podpis niech już sobie duży będzie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2012, 17:35:53 wysłana przez Jarek »

mason

• Nowy użytkownik
  • *
Portal
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2012, 17:36:02 »
na większości for jest ograniczenie do wymiarów sygnatury, można dac jakieś 500x300, myślę jest to wystarczające + jakiś limit znaków w sygnaturze i będzie wszystko czytelne, sygnatury wielkości fullhd przy poście zawierającym jedną linijkę tekstu raczej nie miło wyglądają

dobra, ale dość o sygnach, to miał być temat o portalu. A w dwie-trzy osoby nie przedyskutujemy tego tematu, potrzeba jest więcej wypowiedzi, trzeba tu jakoś ludzi sprowadzić
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2012, 17:41:45 wysłana przez mason »

Jarek

• Ekspert
Portal
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2012, 17:41:15 »
No a u nas nie ma i niech już naprawdę tak zostanie. Uszanuj to że chcemy przez sygnaturki coś wyrazić.

mason

• Nowy użytkownik
  • *
Portal
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2012, 10:30:33 »
tak jak myślałem, nikt więcej się nie wypowie... to forum jest martwe :<

Jarek

• Ekspert
Portal
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2012, 10:49:27 »
Nie jest martwe, tylko po prostu jak widać nikt nie chce zmian. ;)

Ps. Może też zaczniesz się udzielać w tematach o skoczkach?;)

mason

• Nowy użytkownik
  • *
Portal
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 01, 2012, 10:52:14 »
no jasne, nikt nie chce aktualizacji danych... -.-